مقاله بررسی تعرفه و هزینه سئو وبسایت

هزینه سئو: قیمت خدمات بهینه سازی سایت

قیمت سئو سایت یکی از موارد مهم در ابتدای انجام سئو است. در واقع شما با پرداخت هزینه سئو سایت خدمات یکسانی را از شرکت ها و کاشناسان سئو دریافت نمی کنید. و هیچ استانداردی هم برای تعرفه سئو داخلی و خارجی تعیین نشده است. بنابراین قیمت سئو سایت متغیر بوده و این بستگی به شما دارد کدام شرکت یا تیم را برای سئو انتخاب کنید.
می‌توان گفت قیمت سئو سایت براساس برخی از معیارهای دیگری چون قیمت سئو ساعتی، قیمت سئو ماهیانه، قیمت سئو پروژه‌ای، قیمت سئو وظیفه‌ای تقسیم می‌شود و هر شرکتی براساس میزان خدماتی که ارائه می‌دهد برای هر کدام از این نوع خدمات مبلغی را تعیین خواهد کرد.

در واقع هر سایتی اهداف و ساختار خود را دارد ما در اینجا به چهارچوبی اشاره می‌کنیم تا به ازای هزینه پرداختی سئو باید آن را دریافت کنید. در اینجا به قیمت‌های معمولی سئو و خدماتی که باید به ازای پول خود دریافت می‌کنید و راه‌های انتخاب یک تیم درست را به شما معرفی می‌کنیم.

قیمت سئو سایت؛ مدلهای قیمت گذاری

بسیاری از شرکت‌های و تیم‌های سئو همه نوع خدماتی را ارائه می‌دهند تا بتوانند مشتریان زیادی را جذب کنند، در واقع استراتژی هر تیمی متفاوت است. قبل از انتخاب یک تیم به نوع قیمت گذاری سئو سایت آن‌ها دقت کنید.
در زیر به چند نمونه از نحوه محاسبه هزینه سئو سایت اشاره شده است:

  • دریافت هزینه سئو به صورت ماهیانه

بسیاری از شرکت‌ها و تیم‌های سئو قرار داد‌های خود را به صورت ماهیانه تنظیم می‌کنند. در واقع در پایان هر ماه گزارش کار خود را کارفرما ارائه می‌دهند و برای ادامه روند سئو دوباره هزینه را از کارفرما برای ماه آینده دریافت می کنند(در حال حاضر این نوع قیمت گذاری بسیار رایج است).

  • دریافت هزینه سئو به صورت پروژه‌ای

در این نوع قیمت گذاری ممکن است یکبار هزینه seo دریافت شود و یا بسته به نوع پروژه و استراتژی، شرکت در طی پروژه به صورت چند مرحله هزینه کامل تسویه شود(این نوع قیمت گذاری نیست بسیار رایج است).

  • دریافت هزینه به ازای کلمه کلیدی

برخی از تیم‌های نیز از این روش قیمت گذاری استفاده می‌کنند. یعنی کارفرما کلماتی که با ارزش و سود آور هستند را انتخاب کرده و به سئو کار می‌دهد و پس از بررسی، قیمت نهایی به کارفرما ارسال می‌شود، در صورت توافق همکاری شروع می‌شود.

  • دریافت هزینه به ازای هر ساعت

یک نوع قیمت گذاری هم به صورت ساعتی است به این صورت که سئو کار هزینه را بر اساس تعداد ساعت‌هایی که بر روی پروژه صرف می‌کند دریافت می‌کند(گرچه این روش رایج نیست اما برخی نیز از این روش استفاده می کنند).

تعرفه سئو سایت؛عوامل تاثیر گذار

سئو یک کار بزرگ است زیرا باید عوامل و عناصر مختلفی را در نظر بگیرید. همه موارد را در نظر بگیرید و حتی در بسیاری از موارد جزئیات را باید مورد توجه قرار دهید. قبل از محاسبه قیمت سئو, هدف خود را باید مشخص کنید. این که مخاطبین شما چه کسانی هستند و محتوای باید طبق هدف ایجاد شود. کارشناس باید ابتدا مخاطبین را بشناسد و بررسی کند هدف مخاطب از بازدید سایت چه خواهد بود. هر کدام از مواردی که در پایین به آن ها اشاره شده شامل گزینه‌های بسیار جزئی‌تر و مهم هستند که باید قبل از هر چیزی به درستی بررسی شود.

اما مواردی بر روی قیمت سئو تاثیر گذار هستند شامل موارد زیر می‌شوند:

  1. انتخاب کلمه کلیدی مناسب و بررسی رقبا
  2. بهینه‌سازی ساختار سایت
  3. تولید محتوای تخصصی
  4. سئو خارجی
  5. گزارش دهی

هزینه سئو سایت؛ استاندارد قیمت گذاری

خدمات سئو سایت و بهینه‌سازی به موارد زیادی بستگی دارد و هر چقدر هم فرد در این زمینه متخصص و حرفه‌ای باشد باز هم نمی‌تواند یک تعرفه یکسانی را برای همه سایت‌ها یا حتی دو سایت مشابه تعرفه کرد. در واقع هر شخص یا شرکتی قیمت متفاوتی را ارائه می‌دهد و هیچ هزینه استانداردی وجود ندارد. هر چیزی را بخواهید دریافت کنید این به شما بستگی دارد که انتخاب کنید چه کسی ارزش واقعی پول را دارد.

بنابراین در انتخاب خود دقت کنید بهتر است نمونه کارها و رزومه شخص یا تیم مورد نظر را به صورت کامل بررسی نمایید و در صورتی که مورد تایید بود با آن ها همکاری نمایید.

قیمت سئو ارزان یا گران؟

سئو ارزان واژه‌ای است وسوسه انگیز که بسیاری از شرکت‌های کوچک به دنبال این روش سئو هستند. کلمه “ارزان “خوب است اما تا زمانی که به معنای واقعی ارزان باشد. در اصل اینطور نیست برخی از تیم‌های قیمت‌های پایینی را به عنوان تعرفه سئو ارائه می دهند در صورتی که انتخاب این نوع از تیم‌ها چیزی جز اتلاف وقت و هزینه نیست.

دلیل این کار هم مشخص است بسیاری از تیم‌هایی که هزینه کمتری را بابت بهینه‌سازی سایت دریافت می‌کنند در واقع زمان زیادی را برای سایت و یا تولید محتوای با کیفیت صرف نمی‌کنند.
البته که این مورد علاوه بر هدر رفتن پول و زمان شما سبب آسیب رساندن به سایت شما نیز می‌شود. استفاده از تکنیک‌هایی که سرعت سئو را به ظاهر افزایش می‌دهد، مانند تکنیک های سئو کلاه سیاه که مربوط به لینک سازی و محتوای بی کیفیت است.
گرچه شاید سایت به مدت زمان کوتاهی رتبه بگیرد اما پس از مدت کوتاهی به شدت افت خواهد کرد و در برخی موارد قابل بازسازی هم نخواهد بود.

گوگل به راحتی این نوع از سایت‌ها را تشخیص داده و جریمه هایی را برای آن‌ها در نظر گرفته است. کاهش رتبه بندی در نتاج یا حذف سایت از نتایج گوگل نمونه های از برخود گوگل با این سایت ها خواهد بود که می‌تواند بازدید سایت شما را کمتر یا به صورت کلی حذف کند.

هزینه سئو سایت متوسط

بنابراین سئو سایت ارزان ارزش ریسک زیادی دارد اما در عوض نوع هزینه سئو متوسط امن‌تر هستند. در واقع در این نوع سئو به طور معمول جهت رفع خطاهای موجود در وب سایت و بهینه‌سازی ساختار و محتوای سایت است و بیشتر برای وب سایت‌هایی مناسب است که از درجه رقابت کمتری برخوردار هستند.

در این روش محتوا به روز رسانی و تولید می شود، اما محتوای با کیفیتی تولید نمی‌شود. و جهت تقویت سئو خارجی و داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

هزینه سئو سایت بالا

اما اگر بودجه زیادی را برای سئو سایت خود در نظر گرفته اید می توانید و اهداف بلند پروازانه ای را در سر دارید می توانید نوع پیشرفته و با هزینه seo بالا را انتخاب کنید. در این روش متخصصان دارای زیرساخت و تخصص لازم برای ارائه خدمات جامع تر در هر مرحله از سئو هستند.

این نوع سئو عموما برای وب سایت ها و تجارت های بزرگ است که دارای رقابت زیادی هستند و شامل تمام موارد سئو داخلی، خارجی، فنی می شود. در این روش اهداف و کلمات کلیدی به صورت کامل بررسی شده و برنامه بلند مدتی را برای پیاده‌سازی آن در نظر گرفته می شود.

استراتژی سئو (گذشته، حال، آینده)

وقتی سئو سایت خود را به دست تیم متخصص می سپارید آن ها به همه کارهایی که انجام داده اید (یا انجام نداده اید) می پردازند، در واقع استراتژی شما از ابتدا شروع شده و این امر می تواند شامل تولید محتوا و بهینه‌سازی هم نیز باشد. 

انجام خدماتی مانند رفع مشکل فنی و رفع جریمه های گوکل از مواردی است که هر چه زیاد تر باشد باید هزینه بیشتری را بابت آن پرداخت کنید. اما به صورت کلی سئو بلافاصله باعث افزایش ترافیک یا درآمد نمی شود بنابراین نیاز به زمان دارد.

محاسبه هزینه سئو و پکیج تعرفه سئو سایت در سپیدار نت

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تعرفه سئو وب سایت خود می توانید با تماس بگیرید یا از طریق واتساپ با ما در ارتباط باشید. گرچه نمی توان یک قیمت ثابتی را برای سئو تمامی سایت ها در نظر گرفت اما ما در اینجا به تعدادی از خدماتی که ارائه می دهیم اشاره می کنیم:

 
سئو داخلی سایتسئو خارجی سایتپشتیبانی سئو سایت
فعال کردن وبمستر تولزساخت بک لینکبروزرسانی محتوا
ایجاد نقشه سایتبهینه‌سازی بک لینک های مخرببروز رسانی و تمدید بک لینک
بررسی لینک سازی داخلیانتشار مقالات در شبکه های اجتماعیبرگزاری کمپین تبلیغاتی
بررسی کلمات کلیدیانتشار در وبلاگ و انجمن هارفع خطاهای سرچ کنسول
بهینه‌سازی محتوای صفحاتایجاد کمپین تبلیغاتیبررسی رفتار کاربر
بهینه‌سازی تصاویر صفحاتبررسی لینک های شکستهبررسی رقبا
بهینه‌سازی منوهاپست میهمانرفع مشکل امنیتی و فنی
بهینه‌سازی urlکامنت گذاریتولید محتوا
فعال کردن گوگل آنالیتکسوبلاگ نویسیبررسی وضعیت سایت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *