خدمات افزایش سرعت سایت

افزایش سرعت صفحه سایت گام بلندی جهت موفقیت کسب‌وکارهای اینترنتی محسوب می‌شود. کاربر امروزی مثل گذشته صبور نیست، بنابراین کاهش زمان بارگذاری صفحه باید در اولویت هر سایتی قرار بگیرد. چنانچه لود یک صفحه از سایت بیشتر از 3 ثانیه طول بکشد، غالب کاربران آن صفحه را می‌بندند. این اصلا برای سئو سایت خوب نیست، چرا که در این صورت نرخ پرش (Bounce Rate) افزایش و زمان ماندگاری در سایت (Dwell Time) کاهش پیدا می‌کند. اگر سایت شما با چنین مشکلی دست و پنجه نرم می‌کند، قطعا نیاز به خدمات افزایش سرعت سایت خواهید داشت. احتمالا می‌خواهید بدانید خدمات افزایش سرعت صفحه سایت شامل چه مواردی است؟ در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

_

تعرفه انجام خدمات افزایش سرعت صفحه سایت

_

یکی از اولین سوالاتی که در زمینه خدمات افزایش سرعت وب سایت ایجاد می‌شود، تعرفه این خدمات می‌باشد.

در این زمینه باید بدانید تعرفه بهبود سرعت بارگذاری سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. نوع طراحی سایت، حوزه کاری، زبان کدنویسی و بسیاری از فاکتورهای ریز و درشت در این زمینه دخیل هستند. پس از بررسی تمام این معیارها می‌توان نرخ دقیق خدمات را برآورد کرد.

_

چه عواملی سبب کند شدن سایت می‌شوند؟

_

چنانچه تصمیم به افزایش سرعت صفحه سایت گرفته‌اید، به شما تبریک می‌گویم. چرا که بهینه سازی سرعت سایت یکی از مهمترین اقداماتی است که برای توسعه کسب‌وکارتان باید انجام دهید. اما برای این کار دانستن عواملی که باعث کند شدن سایت می‌شوند، الزامی است. اینگونه می‌توانید ضمن بهبود عملکرد سایت، از انجام کارهایی که باعث کند شدن مجدد سایت می‌شوند، دوری کنید.

به صورت کلی عوامل تاثیر گذار در کند شدن صفحات سایت به شرح زیر هستند:

  1. استفاده از سرویس میزبانی ضعیف
  2. کدنویسی غیر اصولی
  3. استفاده از تصاویر بهینه‌سازی نشده
  4. استفاده از ویدیوهای بهینه‌سازی نشده
  5. استفاده از فونت‌های بهینه‌سازی نشده
  6. عدم اتصال به CDN
  7. تعداد درخواست‌های بالای به سرور

مراحل افزایش سرعت سایت

نحوه ارائه خدمات افزایش سرعت وبسایت در سپیدارنت به شرح زیر است.

1

دریافت مشخصات سایت

ابتدا مشخصات سایت کاملا دریافت می‌شود.
2

بررسی تکنیکال سایت

تکنیکال سایت به صورت تخصصی بررسی می‌شود.
3

لیست مشکلات سایت

تمامی موارد در اکسل لیست می‌شود.
4

اجرای رفع مشکلات سایت

اجرای رفع مشکلات و مراحل افزایش سرعت صفحات سایت.
_

خدمات افزایش سرعت سایت شامل چه مواردی می‌شود؟

_

اگر به عوامل کند شدن سایت نگاهی بیندازید، متوجه می‌شوید خدمات افزایش سرعت صفحه سایت پیرامون بهینه سازی این موارد انجام می‌شود. برای مثال اگر کدنویسی سایت شما غیر اصولی باشد، فشرده سازی CSS و جاوا اسکریپت، رفع خطاهای جاوا اسکریپت و به طور کلی استفاده از کدهای کوتاه می‌تواند تاثیر بسزایی در بهبود سرعت بارگذاری سایت ایجاد کند. یا مثلا اگر حجم صفحه زیاد است، به تناسب استفاده از تصاویر بهینه شده، استفاده از فونت های بهینه شده و استفاده از ویدیوهای بهینه شده می‌تواند حجم کلی صفحه را کاهش دهد.

در بسیاری از سایت‌ها سرعت صفحه به دلیل سرویس میزبانی ضعیف پایین است. در این شرایط هیچ راهکاری بهتر از انتقال به سرور سریعتر وجود ندارد. البته بهینه‌سازی سرور نیز می‎‎تواند راهگشا باشد. همچنین استفاده از  CDN، بهینه‌سازی تصاویر، بهینه‌سازی پایگاه داده و ... از جمله تاثیرگذارترین اقداماتی بوده که در خدمات افزایش سرعت وبسایت موثر هستند. در ادامه خدمات افزایش سرعت سایت را بیشتر بررسی می‌کنیم.

_

افزایش سرعت صفحه در انواع سایت‌ها

_

بهبود عملکرد سایت از طریق افزایش سرعت وب سایت یکی از بهترین اقداماتی است که می‌توان انجام داد. اگرچه فاکتورهای کاهش زمان بارگذاری صفحه در تمام سایت‌ها یکسان است، اما این کار بسته به نوع سایت باید به صورت متفاوتی انجام شود. برای مثال همین بهینه سازی تصاویر یا فشرده سازی CSS و جاوا اسکریپت را تصور کنید. این کار هم در یک سایت وردپرسی هم یک یک سایت با برنامه نویسی اختصاصی باید پیاده سازی شود. اما در وردپرس به کمک افزونه انجام می‌گیرد، در حالی که در سایت اختصاصی کمی پیچیده‌تر است.

_

افزایش سرعت سایت وردپرسی

_

یکی از پرتقاضاترین خدمات افزایش سرعت صفحه سایت به سایت‌های وردپرسی مربوط می‌شود. امروزه بسیاری از سایت‌ها با این سیستم مدیریت محتوا ساخته می‌شوند. مدیریت این قبیل سایت‌ها بسیار ساده است، با این حال بهبود سرعت بارگذاری سایت مستلزم داشتن مهارت کافی می‌باشد. با توجه به ویژگی سایت‌های وردپرسی این دسته از کسب‌وکارهای اینترنتی نیاز مبرمی به بهبود سرعت دارند.

_

افزایش سرعت سایت لاراولی

_

با توجه به محبوبیت سایت‌های ساخته شده با لاراول، افزایش سرعت وب سایت لاراولی نیز با تقاضای زیادی همراه است. جالب است بدانید خدمات افزایش سرعت سایت لاراولی کمی تا حدودی پیچیده‌تر از سایت وردپرسی می‌باشد. در وردپرس می‌توان از افزونه برای بهینه‌سازی تصویر، فونت، کدهای جاوا اسکریپت یا ... استفاده کرد. این قابلیت در سایت‌های لاراولی وجود نداشته و عملا تخصص بیشتری را می‌طلبد.

_

افزایش سرعت سایت المنتوری

_

اگر از وردپرس استفاده کرده باشید، قطعا با صفحه ساز شگفت انگیز المنتور آشنایی دارید. بهینه سازی سرعت سایت المنتوری از جنبه‌های مختلفی حائز اهمیت است. این سایت‌ها به خودی خود از یک افزونه حجیم یعنی المنتور بهره می‌برند. اگرچه این صفحه ساز باعث زیبایی هرچه بیشتر سایت می‌شود، اما قابلیت کاهش زمان لود سایت را دارد. بنابراین اگر از این افزونه استفاده می‌کنید، حتما باید سرعت سایت خود را بهبود ببخشید.